Anavarza Bal’a Paris’ten büyük ödül

Anavarza Bal’a Paris’ten büyük ödül

ABONE OL
Temmuz 11, 2024 20:08
Anavarza Bal’a Paris’ten büyük ödül
0

BEĞENDİM

ABONE OL

45 yılı aşkın süredir sektörün en önemli oyuncularından olan Anavarza Bal, Paris Honey Awards 2024’te Gold Quality ödülünün sahibi oldu. Dünyanın birçok ülkesinden yüzlerce balın derecelendirildiği yarışmada Anavarza Çiçek Balı zengin çiçek içeriği ile lezzet kalitesini ortaya koydu.

 
mersin escort
Türkiye’nin en çok bal üreten ilçesi Adana Kozan’da kurulduğu günden beri lezzet kalitesi en yüksek balları üretmeyi ilke edinen Anavarza Bal, bölge kalkınmasında da önemli bir rol oynayarak sektörün önemli oyuncuları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Türkiye’nin zengin çiçek florasını bölgenin kalkınması için bir fırsat olarak gören Anavarza Bal, dünyanın ilk 10 tesisi arasına girecek laboratuvar alt yapısı ve kavanozlama/ambalajlama kapasitesi ile en lezzetli balları sofralara ulaştırıyor.

 

Çiçek balına Paris’ten ödül

Balın lezzetli olmasının arının gezdiği çiçeklerin cinsi ve çeşidine göre şekillendiğinin altını çizen Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezen, “Anavarza Bal’ın lezzetinin sırrı bu çiçek örtülerini baz alarak ballar elde etmesinde. Biz Anavarza olarak bitki örtüsünü ve lezzetli çiçekleri çok iyi biliyoruz ve ballarımızı bu bilgi birikimiyle tüketicilerimizin sofralarına ulaştırıyoruz. Anavarza Çiçek balımızın lezzeti bu yıl Paris’te dünyanın birçok ülkesinden yüzlerce balın kör tadım yöntemi ve ambalajsız olarak değerlendirildiği Paris Honey Awards’ta Gold Quailty ödülünün sahibi oldu. Böylece ballarımızın lezzetini bir kez daha kanıtlamış olduk” dedi.

Ödülün asıl amacının perakende noktalarında yer alan bal markalarının kalite standartları konusunda farkındalık kazanarak ürünlerini iyileştirmelerini teşvik etmek olduğunun altını çizen Sezen şunları kaydetti: “Türkiye, dünyada ballı endemik bitki zenginliği açısından ilk sıralarda yer alıyor. Ülkemizde 500’ün üzerinde ballı endemik bitki bulunuyor. Bu nedenle dünyanın en lezzetli ballarını coğrafyamızda kavanozlamamız mümkün oluyor. Biz Türkiye’nin her bölgesinden arıların emeği ve arıcılarımızın çabası sayesinde ballar elde ediyoruz. Bu ürünleri bünyemizde bulunan duyusal analiz laboratuvarımızda tat testine tabi tutuyor, sadece lezzet testini geçen ürünleri tüketicilerle buluşturuyoruz. Her bir ürünümüzün üzerinde yer alan parti seri no bilgisi ile web sitemizden o ürünün bilimsel ve duyusal analiz sonuçlarına ulaşmak mümkün. Geçtiğimiz yıl Londra’da ödül almıştık. 2024 yılında ise Paris’ten altın ödül ile döndük. Dünyanın birçok ülkesinde lezzet yarışmaları düzenleniyor. Bu yarışmalara mümkün olduğunca katılım gösteriyoruz. Bu sayede ülkemizin en güçlü ve benzersiz değerlerinden biri olan balın farkını bütün dünyaya gösterebiliyoruz” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.