Kozan Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı birinci oturumu gerçekleştirildi

Kozan Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı birinci oturumu gerçekleştirildi

ABONE OL
Mayıs 9, 2024 08:18
Kozan Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı birinci oturumu gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kozan Belediyesi Mayıs ayı belediye meclis toplantısı Kozan Belediye Başkanı Mustafa Atlı başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda, 2 gündem dışı ve 5 gündem maddesi olmak üzere toplamda 7 gündem madde görüşüldü ve karara bağlandı.

Mayıs ayı meclis toplantısında, geçtiğimiz toplantıda encümen üyesi olarak seçilen Burak Erşik’in istifasının ardından yerine yeni encümen seçimi gerçekleştirildi. Meclis üyeleri kapalı oy kullandılar. CHP’li Tarık Temur, 17 oy alarak encümen üyesi seçildi.

Meclis ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kozan Belediyesi’ne hibe edilen aracın teslimatı için onay verdi. Temizlik İşlerine 1 milyon 400 bin TL değerinde araç için ihale yapıldı. Bu araç için 1 milyon 300 bin TL’lik kısmın temizlik işlerinde konteyner alımına ayrılması kararlaştırıldı.

 

ÜÇÜNCÜ ENCÜMEN ÜYESİ TARIK TEMUR OLDU

Nisan Ayı meclis toplantısında ani bir karar ile BBP saflarında istifa ederek MHP saflarına katılan Meclis Üyesi ve aynı zamanda encümen üyesi seçilen Burak Erşik’in daha sonra yine ani bir karar neticesinde tüm görevlerinden istifa etmesi sonucu ortaya çıkan eksik kadrodan dolayı, Mayıs Ayı Belediye Meclis toplantısında, Meclis Üyeliğine BBP’den Murat Yıldrım getirilirken, Encümen Üyeliğine ise CHP’li meclis Üyesi Tarık Temur, yeniden yapılan gizli oylama sonucu encümen üyesi olarak belirlendi.

BAŞKAN YARDIMCILARININ MAAŞI 55 BİN TL

Kozan Belediyesi Başkan Yardımcısı Alev Ataş ve Özgür Çoban’ın maaşları da belirlendi. Ataş ve Çoban Kozan Belediyesi bünyesinde çalışan bir müdür maaşından 2.000 TL daha fazla olacak şekilde, toplamda 55 Bin TL maaş alması meclis tarafından yapılan oylama sonucu onayandı.

ZEMİN + 5 KAT YÜKSEKLİĞİ YENİDEN GÖRÜŞÜLECEK

Geçmiş dönemde karar alınan zemin+5 kat yüksekliği, uzun süredir tartışılan uygulamayla ilgili olarak eski kararın iptal edilerek daha detaylı bir çalışmanın yapılmasına karar verdi. Bu karar, meclis üyeleri arasında uzun tartışmalara yol açtı ancak sonunda oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.