DSİ 6. BÖLGE MÜDÜRÜNÜN DİKKATİNE

DSİ 6. BÖLGE MÜDÜRÜNÜN DİKKATİNE

ABONE OL
Haziran 20, 2024 11:32
DSİ 6. BÖLGE MÜDÜRÜNÜN DİKKATİNE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kozan ve yöresinin sulama ihtiyacını karşılayan Kozan Barajı önüne yapılan HES’in fazla elektrik üretmek için sulama ihtiyacının çok üstünde su açmakta olduğu bilinmektedir. Bu da baraj suyunun çabuk bitmesine sebep olmakta ve sonuçta binlerce çiftçimiz zarar görmekte. Daha çok Elektrik üretmek için borunun genişletildiğini kamuoyu öğrenmişti. Seyirci kalanlar da kalmıştı…

Su açma yetkisi neden HES sorumlularına verilmiştir?

Su açma kapama yetkisi sulama birliğinde olsa çiftçinin ihtiyacı kadar su açılır. Böylelikle su israfı önlenir diye düşünüyoruz. Birilerine rant çıksın diye Kozan’ın suyu boşa akıtılmış olmaz.

Yeni atanan bölge müdürümüzün son derece duyarlı, devletçi ve yolsuzluk usulsüzlüklerle mücadele ettiğini duydum. İnşallah sesimizi duyar ve çiftçinin hakkını korur.

Yoksa sessiz, pasif, hakkını aramaktan yoksun, seyreden, duyarsız, niteliği zayıf siyaset, STK’lar, yöneticiler olduğu müddetçe çiftçiler, narenciye üreticileri daha çok çekerler. Mağdur olurlar.

Halkın sorununu dert etmeyen ve işbaşında zaman geçirenlere bir sözümüz yok.

Not: Kozan’daki sulama birliği görevlileriyle halk adeta karşı karşıya getiriliyor.

Yeni atanan DSİ bölge müdürünün ihaleleri alıp da sorumluluklarını yerine getirmeyenlere göz açtırmadığını da duydum. Müdürüm Kozan’a dikkat.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.