Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Geyveli “ Kozan’daki çiftçilerin sorunlarını dikkate alın”
  • Son Fikir Gazetesi
  • Genel
  • Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Geyveli “ Kozan’daki çiftçilerin sorunlarını dikkate alın”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Geyveli “ Kozan’daki çiftçilerin sorunlarını dikkate alın”

ABONE OL
Haziran 27, 2024 08:33
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Geyveli “ Kozan’daki çiftçilerin sorunlarını dikkate alın”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Geyveli, Kozandaki çiftçilerin sorunlarını gündeme getirdi.
Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Sosyal İşler Genel Başkan Yardımcısı Harun Abdullah Baysal ve Yeniden Refah Partisi memleketimizin sorunlarıyla yakından ilgileniyorlar.
Başarı grafikleri de giderek yükseliyor…
DSİ Sulama Sistemindeki Problemler ve Çiftçilerin susuzlukla karşı karşıya kalması sonucu Kozan’da çiftçinin zararı büyürken yüzlerce dönüm ekili ürün tarlada kurumaya
başladı.
Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Geyveli “Kozan’daki
çiftçiler, Devlet Su İşleri (DSİ) sulama sisteminin
çalışmaması nedeniyle büyük bir sorunla karşı karşıya. Sebze, meyve ve diğer tarım ürünlerini sulamak için ihtiyaç duydukları suya erişimde yaşadıkları zorluklar, çiftçilerin ürünlerinin susuzluktan kurumasına neden oluyor. Bu durum sadece çiftçilerin değil, aynı zamanda bölgenin tarım sektörünü de olumsuz etkiliyor.
Çiftçiler, DSİ sulama sisteminin çalışmadığı konusunda defalarca yetkililere başvuruda bulunmalarına rağmen sorunun çözülmediğini ve ürünlerinin kurumasına engel olacak herhangi bir adımın atılmadığını ifade ediyor. Bu durum, çiftçilerin geçim kaynaklarını tehlikeye atarken, tarımsal üretimin de olumsuz etkilenmesine yol açıyor.
Sorunun çözümü için acil adımların atılması gerekmekte. DSİ ile iletişime geçilerek sulama sisteminin onarılması için gerekli çalışmaların derhal başlatılması gerekmekte. Aynı zamanda çiftçilere alternatif sulama yöntemleri konusunda destek sağlanarak ürünlerin susuzluktan korunması sağlanabilir. Su verimliliğini artıracak eğitimler düzenlenmeli ve uzun vadeli sürdürülebilir sulama çözümleri üzerinde çalışılmalıdır.
Devlet Su İşleri’nden yetkililere sesleniyoruz: Adana
Kozan’daki çiftçilerin sorunlarını dikkate alın, sulama sisteminin onarılması ve çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi için gerekli adımları bir an önce atın. Tarım, ülke ekonomisinin temel taşlarından biridir ve çiftçilerimizin desteklenmesi, tarımsal üretimin sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır. Yeniden Refah Partisi olarak her zaman üreticilerin yanında çiftçilerin sesi olacak ve sorunlarının yetkililerce derhal çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz. Sorunun çözümü için uyarıların dikkate alınmasını ve çiftçilerin desteklenmesini umuyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.